تاریخ درج مطلب:1398/06/11 ساعت:14:16:04 تعداد بازدید: 60

انتقاد تند وزیر ازهمکاران بابت تیغ‌زدن ارباب رجوع

حجتی: کسانی که از پرورش دهندگان شترمرغ تعهد محضری گرفتند، از آمریکا یا رژیم صهیونیستی نبودند بلکه همکاران خود ما بودند

وزیر جهاد کشاورزی لزوم توسعه بیشتر برخی حوزه های کشاورزی نظیر محصولات گلخانه ای و نیز تولید دانه های روغنی را یادآور شد. وی از برخی موانع بر سر راه فعالان این حوزه در درون این وزارتخانه با این عبارت که ارباب رجوع را برای دادن مجوز تیغ می زنند، انتقاد کرد و گفت: به خدا پناه می‌برم به دلیل وجود این مشکلات.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود حجتی با بیان این که به دنبال توسعه گلخانه‌ها در کشور هستیم، گفت: سال گذشته 25 تا 26 درصد رشد توسعه گلخانه‌ها را در کشور داشتیم اما با این حال تازه به 15 هزار هکتار رسیده‌ایم که این رقم در کشور همسایه‌مان ترکیه 70 هزار هکتار است و در یک استان کشور چین تنها 435 هزار هکتار گلخانه ایجاد شده است.
به گفته وی، توسعه گلخانه‌ها مصرف آب را تا 85 و 90 درصد کاهش داده و در هر هکتار 10 نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد‌ می کند. حجتی با بیان این که از پنج تا شش درصد خوداتکایی در تولید دانه های روغنی به 17 درصد رسیده ایم، این رقم را در مقایسه با تقاضای موجود در کشور، بسیار اندک خواند. وزیر جهاد کشاورزی در ادامه، از مانع تراشی هایی که دیده شده در این وزارتخانه بر سر راه کشاورزان ایجاد می شود، انتقاد کرد.
حجتی گفت: من مشاهده کرده‌ام که از پرورش‌دهندگان شترمرغ خواسته‌اند که برای گرفتن مجوز تعهد محضری دهند که نیاز به آب ندارند. کسانی که این تعهد را گرفته‌اند از آمریکا یا رژیم صهیونیستی نبوده‌اند بلکه همکاران خود ما در وزارت جهاد کشاورزی بودند.
حجتی گفت: نباید به ارباب رجوع و کشاورزان سخت گرفته شود و باید مقررات‌زدایی در این خصوص صورت گیرد و الکی به مردم نگوییم که بروید و بعداً بیایید و به اصطلاح وی را سرکار بگذاریم!
وی اظهار کرد: وقتی که کار مردم انجام نمی‌شود و به طور مرتب کار را به عقب می‌اندازند این به معنی آن است که ارباب رجوع را در جای دیگر تیغ بزنند. مواردی به این شکل بسیار مشاهده می‌شود. به خدا پناه می‌برم به خاطر وجود این مشکلات و نباید اجازه دهیم که ارباب رجوع را تیغ بزنند و کارش را به تاخیر بیندازند تا بتوانند اقدام ناپسند خود را انجام دهند.