تاریخ درج مطلب:1397/08/09 ساعت:14:18:00 تعداد بازدید: 217

وزیر راه و شهرسازی در سفر به مشهد مطرح کرد:

ظرفیت مشهد برای تبدیل شدن به هاب فرودگاهی منطقه

وزیر راه و شهرسازی در نخستین روزهای انتصاب خود، به مشهد مقدس سفر کرد. به گزارش روابط عمومی استانداری، «محمد اسلامی» در ورود به مشهد در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مورد استقبال علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی قرار گرفت و در محل پاویون با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

اسلامی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های مشهد در حوزه فرودگاهی گفت: مشهد با ظرفیت ها و موقعیت خاص خود در حوزه فرودگاهی، می تواند تبدیل به هاب منطقه ای مهمی شود. وی افزود: این منطقه می تواند ده ها برابر برخی فرودگاه های پرتردد کشورهای اطراف نقش ایفا کند زیرا بیش از 600 میلیون نفر جمعیت اطراف ماست که می تواند اقتصاد کشور را شکوفا کند و باید به این حوزه توجه ویژه ای شود و خراسان رضوی در حوزه فرودگاهی و ریلی، ظرفیت قابل توجهی دارد .
پیگیری تکمیل مسیر ریلی خواف-هرات
استاندار نیز در این دیدار، گزارشی از وضعیت پروژه های ریلی و جاده ای استان ارائه کرد و گفت: 70 کیلومتر از مسیر ریلی خواف – هرات در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران تا مرز شمتیغ به انجام رسیده و بخشی از مسیر در داخل خاک افغانستان هم تا غوریان تکمیل شده اما 60 کیلومتر دیگر تا هرات باقی مانده که در دست پیگیری است. رشیدیان افزود: از مسیر ریلی سرخس-مشهد-چابهار نیز قطعه ای در مسیر گناباد اجرایی شده و راه آهن مشهد – گرگان که از قدیمی ترین پروژه هاست، در دست پیگیری است تا اجرایی شود. وی درباره مسکن مهر هم گفت: از کل مسکن مهر تعهد شده استان در دولت های نهم و دهم که حدود 110 هزار واحد بود، 33 هزار واحد آن در همان دولت ها به پایان رسید اما بیش از 60 هزار واحد آن را در دولت تدبیر و امید به انجام رساندیم و در این میان، نه تنها زیرساخت های این 60 هزار واحد بلکه زیرساخت و روبناهای 33 هزار واحدی را که در دولت قبل انجام شده بود نیز به اجرا در آوردیم.
گزارش استاندار از وضعیت فرودگاه های استان
رشیدیان همچنین با اشاره به حوزه ناوگان هوایی استان، فرودگاه های موجود و شرایط آن ها گفت: مشهد بعد از مهرآباد، از پرترافیک ترین فرودگاه های کشور است و گاه بیش از 300 پرواز در روز دارد.
وی با اشاره به برخی مشکلات فرودگاه موجود مشهد از جمله آلودگی های صوتی و برخی مسائل زیست محیطی اظهار کرد: طرح باند سوم فرودگاه مشهد بررسی و مصوب شده و الان در حال واگذاری به پیمانکار است و بخشی از زمین این طرح از مزرعه نمونه آستان قدس رضوی و بخشی هم از ارتش تامین می شود که امید است کمک کنید تا کار تسریع شود. رشیدیان افزود: فرودگاه گناباد هم پیشرفت خوبی دارد و پایانه آن در حال ساخت است و اسکلت آن به زودی به انجام می رسد. استاندار با آرزوی موفقیت برای وزیر جدید راه و شهرسازی افزود : خراسان رضوی با توجه به وسعت و جمعیت و تعداد 30 میلیون زائر و مسافر در سال، از شرایط و اهمیت خاصی برخوردار است که امید است نگاه ویژه ای به این استان در حوزه های حمل و نقلی و نیازها و ضرورت های آن شود.