تاریخ درج مطلب:1395/10/26 ساعت:11:39:24 تعداد بازدید: 365

از 29 دی در مشهد آغاز می‌شود؛

نخستین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد از برگزاری نخستین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و فرصت‌ های سرمایه ‌گذاری در مشهد خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان، احسان ارکانی شب گذشته در نشست خبری اولین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و فرصت های سرمایه گذاری در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: یکی از نیازها و خلاهای استان برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی مسایل سرمایه گذاری بود در حالی که این نمایشگاه ها در دنیا و کشور برگزار می شود ولی ما علی رغم برخورداری از ظرفیت نمایشگاه مشهد، تاکنون چنین نمایشگاهی را نداشته ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه شرای خوبی برای برگزاری این نمایشگاه در مشهد فراهم شده و قرار است 29 دی تا 2 بهمن نخستین دوره آن در مشهد برپا شود. با توجه به حجم عظیم منابع مالی استان، باید در این خصوص یک برنامه ریزی مناسبی انجام می شد تا سرمایه گذاران کلان و سرمایه داران خرد بتوانند از آن بهره مند شوند.

ارکانی تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه می تواند به ما در بهره برداری از ظرفیت های پولی و مالی استان برای توسعه کمک کند. این فرصت خوبی است برای تمام ذی نفعان موضوع تا در این نمایشگاه حضور پیدا کرده و با نحوه عملکرد سرمایه گذاری در حوزه های مختلف آشنایی پیدا کنند. به همین منظور در کنار این نمایشگاه کارگاه هایی با حضور برخی مسئولان ذی ربط برگزار خواهد شد.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد عنوان کرد: این نمایشگاه برای نخستین مرتبه در مشهد برگزار می شود که امیدواریم با همت همه دست اندرکاران به توسعه استان کمک شایانی شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه آشنایی مردم با فرصت های سرمایه گذاری چه در بورس و چه در سایر بازارهای سرمایه ای است. یکی از علت های بروز مشکلات مالی برای مردم همین ناآشنایی با مسایل پولی و بانکی است. همچنین برگزاری این نمایشگاه باعث می شود مردم احساس مشارکت اجتماعی داشته باشند و سرمایه گذاری ها نیز به سمت هدفمند شدن گام برخواهد داشت.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد با بیان اینکه در این نمایشگاه هدف اصلی شکسته شدن فضای عدم اعتماد به سرمایه گذاری در استان است، اضافه کرد: اگر سرمایه ها در مسیر قانونی و معتبر حرکت کند، می تواند به توسعه استان کمک نماید.

ارکانی تصریح کرد: یکی از اعتراضات ما به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دستگاهی که به برخی دستگاه ها مجوز برگزار نمایشگاه می دهد، این است که برای برگزاری نمایشگاه ها به به صورت موازی مجوز صادر می کند. باید از صدور مجوز به هر نمایشگاهی که فاقد استانداردهای نمایشگاهی است، پرهیز شود. متاسفانه تاکنون نمایشگاه هایی به صورت موازی و همزمان با ما برگزار می شود که برای نمایشگاه بین المللی مشهد هم مساله ساز خواهد بود.

وی عنوان کرد: تقاضای ما رعایت قانون در خصوص تجمیع برگزاری نمایشگاه ها در همین محوطه است. تاکید ما بر قانون بوده و قانون هم مخالف این مساله است.